Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Wojna!!! Niskowa w ogniu!

Jest rok 1944, trwa budowa linii Stellung A2, obiekty w Niskowej i Biczycach dolnych zostają już ukończone, zostają obsadzone żołnierzami niemieckimi. Tymczasem nadchodzi pamiętna zima 1945r. armia radziecka zbliża się do Nowego Sącza, dochodzi już do walk na przedmieściach, jest styczeń 1945r. zamek sadecki zostaje wysadzony, gdyż w jego piwnicach armia niemiecka urządziła skład amunicji....

Czytaj więcej

Wojna w Niskowej coraz bliżej

Chyba nikomu nie musimy przypominać, że w dniu 29 lipca (niedziela)2018r. w Niskowej o godzinie 14:00 rozpoczyna się rekonstrukcja historyczna oraz Piknik edukacyjno - historyczny. Organizatorzy proszą wszystkich którzy wybierają się na to wydarzenie o zapoznanie się z poniższym regulaminem. Serdecznie zapraszamy! 

Czytaj więcej

WOJNA W NISKOWEJ 1945r. - REKONSTRUKCJA

Stowarzyszenie Aktywni Razem w Chełmcu i Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski oraz Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Nowym Sączu zapraszają Państwa w dniu 29 lipca (niedziela) do Niskowej na piknik historyczno-militarny pod hasłem „Wojna w Niskowej 1945 r.” czyli przełamanie niemieckiej linii obrony OKH Stellung A2 w styczniu 1945 r. na linii Chełmca.

Czytaj więcej

Parkingi podczas Imienin Gminy

Przypominamy, że już w tą niedzielę w Chełmcu odbędą się Imieniny Gminy.  Poniżej zamieszczamy informacje dla osób zmotoryzowanych gdzie można pozostawić pojazdy. Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj więcej

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko – promocja Sądecczyzny na międzynarodowym festiwalu w Bułgarii

W dn. 5-10 lipca br. dzieci, młodzież oraz opiekunowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "ŚWINIARSKO" brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest, będącym jednym z największych festiwali w Europie, w znanym bułgarskim kurorcie "Złote Piaski" nad Morzem Czarnym. W festiwalu tym brały udział zespoły folklorystyczne, orkiestry, chóry, oraz zespoły taneczne i wokalne.

Czytaj więcej

Imieniny Gminy Chełmiec 22 lipiec 2018r.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 22 lipca 2018r. na wspólną zabawę! W programie: występ Gwiazdy wieczoru LIBER z Zespołem, KABARET Z KONOPI, dmuchańce dla dzieci, animacje, konkursy, słodka niespodzianka i wiele innych atrakcji.

Czytaj więcej