Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Od sześciu lat w Librantowej działa Orkiestra Dęta. Organizatorem i menedżerem zespołu jest Jan Bieniek – radny z tej miejscowości i Przewodniczący Rady Gminy w Chełmcu. W orkiestrze uczestniczy ok. 40 osób. Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu zatrudnia specjalistów, którzy dbają o poziom i prężny rozwój utalentowanej młodzieży z Librantowej. Pan Bukowiec Józef instrumenty dęte blaszane, pan Bogdan Matusik – instrumenty dęte drewniane. Muzycy uświetniają różne imprezy gminne i najważniejsze uroczystości parafialne. Święto Gminy, Barbórka, okolicznościowe imprezy takie jak jubileusze np. małżeńskie a także pasterka, rezurekcja, majówki to tylko niektóre z udziałem librantowskich muzyków.

 

12 września 2010 r. podczas Pikniku Rodzinnego w  Librantowej,  Młodzieżowa  Orkierta Dęta  obchodziła V Jubileusz powstania. Rodzinną zabawą i koncerowym tonem pożegnali słoneczne wakacje.

Od  2005 r. w Librantowej działa Orkiestra Dęta. Założycielem zespołu jest Jan Bieniek – radny z tej miejscowości i Przewodniczący Rady Gminy w Chełmcu.

W orkiestrze gra obecnie 20 osób.

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu zatrudnia instruktorów, którzy dbają o poziom i prężny rozwój utalentowanej młodzieży z Librantowej i okolic.

Muzycy uświetniają różne imprezy gminne np.: Imieniny Gminy, Barbórki, okolicznościowe imprezy  min. jubileusze np. małżeńskie, a także parafialne uroczystości: pasterki, rezurekcje, majówki.

Od 2013 roku Orkiestra Dęta w Librantowej działa pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Librantowej.