"10 lecie działalności artystycznej Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Świniarsko"

W dniu 22 września 2017r. w Dworku w Brzeznej Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko świętował swój X Jubileusz.

Koło setki dzieci i młodzieży zaprezentowało zaproszonym gościom m. in. suitę tańców lachowskich, a najmłodsza grupa poprzez zabawy i piosenki niejednej dorosłej osobie przypomniała dzieciństwo.  Najstarsza grupa wystąpiła w Krakowiaku Narodowym prezentując stroje krakowskie, zakupione w ramach wsparcia finansowego Województwa Małopolskiego. Kapela przygrywała z werwą jak na lachowski zespół przystało.

Wielu zaproszonych gości składało życzenia i gratulowało zespołowi 10 -u lat owocnej działalności. Radny Gminy Chełmiec, Przewodniczący Komisji Kultury Andrzej Tyrkiel odczytał gratulacje przekazane przez Wójta i wręczył czek na kwotę 2 000,00 zł, który został ofiarowany dla zespołu od Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu Barbara Barycz składając życzenia dziękowała założycielowi zespołu Zbigniewowi Mordarskiemu oraz instruktorom za pracę na rzecz promowania naszej lachowskiej kultury, życząc dalszych sukcesów folklorystycznych jak i osobistych wszystkim członkom zespołu, nie zapominając o podziękowaniach skierowanych do rodziców i sympatyków zespołu za dotychczasowy wkład pracy społecznej w jego działalność.

Wśród gratulujących nie zabrakło również delegacji z zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych m. in. Małej Helenki, Piątkowioków oraz zespołów z sąsiedzkich gmin. Poniżej dzięki uprzejmości zespołu publikujemy zdjęcia oraz listy gratulacyjne od Wójta Gminy Chełmiec, Posła RP Józefa Leśniaka oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy.

Organizacja jubileuszu dziesięciolecia działalności artystycznej RZPiT Świniarsko możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Gminy Chełmiec, Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu a także Gminy Podegrodzie.