Chełmieccy Twórcy promują gminę w Warszawie.

2 kwietnia 2017 r. Twórcy Ludowi z terenu Gminy Chełmiec dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Gminy Chełmiec uczestniczyli w Wielkich Targach Wielkanocnych w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Na targach prezentowano dzieła i wyroby twórczości rozwijającej się na terenie Gminy Chełmiec, m.in. rzeźbę, malarstwo na szkle, wycinanki, pisanki. Stoiska twórców chełmieckich cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem zarówno koneserów jak i wszystkich odwiedzających targi.

Twórcy prezentowali swoje dzieła przekazując historię twórczości na terenie Sądecczyzny. Przeprowadzili też krótkie warsztaty nt. jak powstaje obraz na szkle.

Tradycyjnie stoisko Pani Heleny Kufty odwiedził profesor Marian Pokropek polski etnograf, pracownik Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej w Otrębusach. Muzeum to w ostatnim okresie wzbogaciło się o obrazy malowane na szkle pani Heleny Kufty. Najnowsza praca, która dołączyła do kolekcji to obraz „Smoleńsk”

W imieniu Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie pani Katarzyna Ambroziak – starszy kustosz w podziękowaniu za współpracę ofiarowała dla Urzędu Gminy publikację Kalendarz Etnograficzny „Święta, Święci, i….”, którą następnie twórcy przekazali do tut. Gminnego Ośrodka Kultury.

Twórcy pragną serdecznie podziękować Panu Bernardowi Stawiarskiemu – Wójtowi Gminy Chełmiec oraz Pani Barbarze Barycz – Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu za wsparcie i opiekę, dzięki której mogą rozwijać swoje pasje oraz prezentować na arenie kraju i poza jej granicami dorobek kulturalny Gminy Chełmiec.