Gminny Przegląd Grup Kolędniczych "Kolędnicy w Klęczanach."

Już po raz dwudziesty szósty odbył się Gminny Przegląd Grup Kolędniczych "Kolędnicy w Klęczanach." W tym roku do konkursu zgłosiło się osiem grup kolędniczych. Startowali oni w trzech kategoriach: dziecięca, młodzieżowa i dorosła. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nagrody uczestnikom wręczali Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski oraz Barbara Barycz Dyrektor GOK w Chełmcu. A specjalne podziękowanie i upominek od Wójta i Ośrodka Kultury trafił do osoby, która zapoczątkowała tę wspaniałą tradycję Przeglądów Kolędniczych w Klęczanach czyli pana Juliana Jacaka.

Konkurs oceniała Komisja w składzie: Benedykt Kafel – etnograf, Monika Kurzeja - specjalista ds. muzyki ludowej i gwary, Aleksander Smaga – muzyk, Andrzej Tyrkiel – Przewodniczący  Komisji Kultury i Oświaty, Radny Gminy Chełmiec i Magdalena Kroh – Etnograf. W Przeglądzie przyznano następujące miejsca:

W kategorii Dziecięcej:

Wyróżnienie "Z Gwiazdą" Zespół Szkolno - Przedszkolny z Niskowej,

III miejsce "Herody" z Zespołu Szkół w Librantowej,

II miejsce  "Z Turoniem" Szkoła Podstawowa z Marcinkowic,

I miejsce "Herody" ze Szkoły Podstawowej z Klęczan.

W kategorii młodzieżowej:

II miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół z Chomranic "Z Szopką",

I miejsce zajęła grupa "Herody" z Marcinkowic.

W kategorii  Dorośli:

II miejsce przyznano grupie "Z Turoniem" z Marcinkowic

I miejsce grupa "Z szopką".

A tym samym na Powiatowy Przegląd zakwalifikowały się grupy które zajęły pierwsze miejsca w każdej z kategorii.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy! A grupom zwycięskim kibicujemy w dalszym etapie konkursu.