GOK w Chełmcu - kolejna pozyskana dotacja na inwestycje w obiekty kulturalne!

W dniu 20.12.2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego została podpisana umowa dotycząca Wniosku o dofinansowanie pod nazwą "Budowa placu zabaw oraz adaptacja poddasza na cele kulturowe na obszarze LGD Korona Sądecka". Wniosek ten został napisany i złożony przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu do  LGD Korona Sądecka w naborze 6/2018 zagospodarowanie przestrzeni ważnych społecznie w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W zakresie zadań jakie wykonuje GOK w Chełmcu znajdują się kwestie lokalne związane z  animowaniem życia mieszkańców. Szczególną uwagę zwraca się na sprawy związane z zachowaniem dziedzictwa kulturowego oraz wzmacnianie więzi społecznych mieszkańców. W śród wielu form wspieranych przez GOK dużą uwagę przywiązuje się do świetlic wiejskich, które pełnią funkcję miejsca spotkań, zabaw i są sposobem na spędzanie wolnego czasu. Skupiają wokół siebie osoby w różnym wieku oraz różnych płci.  W ramach  projektu planuje się realizację następujących zadań:

1. Budowa urządzeń małej architektury – plac zabaw w Marcinkowicach. W ramach tego zadania Ośrodek Kultury chce zagospodarować przestrzeń publiczną wokół istniejącego Centrum Społeczno Kulturalnego w Marcinkowicach poprzez wykonanie ogrodzenia oraz  budowę placu zabaw ( zakres robót  obejmuje roboty przygotowawcze, schody terenowe, zakup i montaż urządzeń zabawowych, ogrodzenie placu zabaw, obrzeża trawników betonowych oraz nawierzchnia bezpieczna z piasku, roboty uzupełniające i zieleń).

Zadanie 2. Polega na adaptacji poddasza nieużytkowego na użytkowe w celu powiększenia istniejącej świetlicy w Małej Wsi. W ramach tego zadania Ośrodek Kultury chce zagospodarować przestrzeń publiczną w postaci poddasza nad świetlicą Wiejską. (zakres robót obejmuje:  roboty budowlane, roboty rozbiórkowe, wstawianie okien połaciowych, docieplenie i obudowa z płyt gipsowo – kartonowych na ruszcie metalowym połaci dachu i stropu nad poddaszem , ścianki działowe z płyt GK, montaż stolarki drzwiowej, tynki wewnętrzne, okładzina ścian z płytek ceramicznych, posadzki, przygotowanie ścian i sufitów oraz malowanie, instalacja sanitarna, instalacja elektryczna, schody stalowe zewnętrzne,  zakup i montaż platformy schodowej z torem krzywoliniowym). Wszystkie wymienione działania zawarte w opisie projektu wpłyną na osiągnięcie celu projektu którym jest "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej służącej zachowaniu dziedzictwa i wzmacnianiu więzi społecznych". Realizacja projektu nie będzie generowała żadnych dochodów dla wnioskodawcy.

Wartość całego projektu to 316 483 ,93 zł z czego kwota pomocy to 201 378,00 zł a wkład własny to 115 104,00 zł. Poziom dofinansowania pozyskanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu  to 63,63%. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2019 roku.