Jubileusz 25-lecia RZPiT Piątkowioki

W dniu 9 listopada 2019r. w Małopolskim Centrum Kultury Sokół odbył się Jubileuszowy Koncert z okazji 25-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Piatkowioki. We wspaniałym widowisku w reżyserii Małgorzaty Łukasik-Kogut, którego motywem przewodnim była chusta lachowska zaprezentowały się  wszystkie grupy wiekowe Zespołu. Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski przekazał na ręce Andrzeja Łukasika prezent z okazji jubileuszu w postaci czeku na 2 500,00 zł z przeznaczeniem na bieżące potrzeby Zespołu. Wójt na wniosek Komisji Kultury Gminy Chełmiec przyznał nagrody finansowe za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury założycielom Zespołu  Andrzejowi Łukasikowi, Teresie Łukasik i Zofii Gawlik. Tego wieczorów wręczył te nagrody wraz z Radnym Przewodniczącym Komisji Kultury Andrzejem Tyrklem.  Starosta Powiatu  Nowosądeckiego  przyznał członkom Zespołu odznaczenia w postaci  Srebrnych i Złotych Jabłek i przekazał czek na kwotę 3 000,00 zł na potrzeby Zespołu. Wśród Zaproszonych Gości znaleźli się m.in. Radna Powiatowa Joanna Stawiarska, Małgorzata Kalarus przedstawiciel MCK Sokół, Radni Gminy Chełmiec Elżbieta Chorowska, Iwona Kantor, Eugeniusz Rosiek, Wojciech Skrzypiec, Tomasz Fałowski-Wańczyk. Serdecznie gratulujemy Członkom Zespołu wspaniałego widowiska przepełnionego kulturą lachowską i naszą tradycją oraz 25 lat  przetańczonych i wyśpiewanych. Gratulujemy raz jeszcze i życzymy kolejnych 25 lat krzewienia tradycji i naszej rodzimej kultury.