Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: Klęczany 1, 33-394 Klęczany
Biuro: ul. Papieska 2,33-395 Chełmiec,

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Kolędowanie w Kurowie

Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych są jasełka. Podtrzymując tą tradycję,  jak również dla podkreślenia  wyjątkowego charakteru tych świąt, dzieci i młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Kurowie, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

W pięknych strojach przygotowanych na tą okazję, a także przy specjalnie stworzonej scenografii i oprawie muzycznej, młodzi aktorzy odgrywali sceny narodzin Jezusa.  Tegoroczny spektakl różnił się od tych z lat poprzednich, gdyż został nieco uwspółcześniony, zachowując  jednak główne przesłanie płynące z istoty narodzenia Pana. Występ ten był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i przybyłych gości.  

Po zakończonym widowisku teatralnym , przy gromkich brawach, które otrzymali występujący aktorzy, wszystkim przybyłym gościom zostały wręczone upominki wykonane  przez dzieci i młodzież  ze Świetlicy Wiejskiej w Kurowie. Radosny nastrój spotkania, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez  Panie zaangażowane w organizację naszych jasełek,  zakończyliśmy wspólnym wysłuchaniem kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych.

Galeria zdjęć