Święty Mikołaj powrócił do Wielogłów.

Co roku początkiem grudnia Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu zapraszają ponad setkę dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy na spotkanie z Świętym. Mowa tu oczywiście o Świętym Mikołaju, który 2 grudnia br. spotkał się z dziećmi w Zespole Szkół w Wielogłowach.

Dzieciaki oraz zaproszeni goście oglądali wspaniałe przedstawienie, które zostało przygotowane specjalnie na tę okazję przez młodych wolontariuszy z Wielogłów. Po spektaklu teatralnym wszystkim zebranym życzenia złożył Wójt i poczęstował przybyłych słodką niespodzianką. Święty Mikołaj osobiście wręczał paczki pełne smakołyków każdemu z milusińskich. Radość dzieci ze spotkania z ulubionym świętym była ogromna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania osobą bez których pracy oraz dobrej woli nie udało by się zorganizować tej uroczystości. Szczególnie dziękujemy Ks. Marcinowi z parafii pw. NMP Wniebowziętej w Wielogłowach oraz wolontariuszom za przygotowanie przedstawienia. Dyrektorowi Zespołu Szkół w Wielogłowach dziękujemy za gościnę oraz pomoc w organizacji i na jego ręce składamy podziękowania dla nauczycieli i młodzieży szkolnej, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego spotkania.  Dziękujemy, było warto.