Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: Klęczany 1, 33-394 Klęczany
Biuro: ul. Papieska 2,33-395 Chełmiec,

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Wakacje 2017 w Kurowie

Wakacje 2017 już za nami. Pozostaną po nich liczne wspomnienia, które dzieci i młodzież z Kurowa wiązać będą z wieloma różnymi zajęciami organizowanymi przez Świetlicę Wiejską GOK działającą w ich miejscowości. Z pośród wielu przygotowanych przez tą placówkę form spędzania wolnego czasu, zaproponowanych uczestnikom zajęć świetlicowych, można wymienić zajęcia kulinarne, eksperymenty z wodą, budowanie wulkanów z masy solnej, rozgrywki sportowe, wspólne grillowanie. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się siatkówka wodna oraz balonowe bitwy wodne, które w upalne dni nie tylko przyjemnie orzeźwiały ale i przynosiły wiele radości i zabawy.

Dzieci i młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Kurowie, swoje wakacje wykorzystywały nie tylko na wypoczynek i zabawę ale również ciężko pracowały, przygotowując się do zaprezentowania swoich talentów.

Okazją do tego był odbywający się w Kurowie, już po raz trzeci „Piknik rodzinny” organizowany przez sołectwo Kurów. W tym roku młodzi artyści zaprezentowali swoje występy, przygotowywane podczas codziennych zajęć świetlicowych.

Były to nie tylko pokazy taneczne , wokalne ale również recytatorskie i aktorskie. Motywacją do dalszego działania i nagrodą za ogromny trud poniesiony podczas przygotowań do tegorocznego pikniku, były gromkie brawa i owacje, które otrzymywał każdy z wykonawców. Pochwały i zainteresowanie jakim cieszyły się występy dzieci i młodzieży z Kurowa uruchamiają w młodych artystach „twórczą machinę pomysłów” na przyszłe „Pikniki rodzinne w Kurowie.