XIII Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego KGW Gminy Chełmiec.

Smacznie, kulturalnie i po Lachowsku. Tak właśnie można było spędzić niedzielne popołudnie przy dobrej muzyce i strawie  w Małej Wsi. To właśnie tu 5 sierpnia odbył się XIII Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmiec. Pomimo początkowo nie najlepszej pogody mieszkańcy Gminy Chełmiec i przyjezdni goście licznie zgromadzeni świetnie się bawili. A było na co popatrzeć bo panie z KGW przygotowały wspaniałe scenki tematyczne i dorównujące scenkom równie dobre potrawy i ozdoby regionalne. Jednym słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo atrakcji było w brud: domino XXL, piotruś, dmuchane zjeżdżalnie,  giga bańki, konkursy z nagrodami i jeszcze wiele innych atrakcji.

W konkursie KGW potrawy, występ sceniczny oraz rękodzieło oceniała komisja z  MCK Sokół w składzie: Benedykt Kafel - specjalista ds. folkloru, Marta Smólczyńska - specjalista ds. kultury ludowej , Jadwiga Adamczyk - specjalista ds. muzyki ludowej.

Rozdane zostały również nagrody w Amatorskim Turnieju Tenisa Ziemnego organizowanego co roku przez Wsir Gminy Chełmiec, a wręczali je Zastępca Wójta Gminy Chełmiec Artur Bochenek oraz Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Radny Andrzej Tyrkiel.

W gronie wyróżnionych znalazł się również 40- tysięczny  uczestnik zawodów strzeleckich  w historii LOK Snajper, który odebrał pamiątkową książkę z dedykacją oraz tarczę do gry w rzutki. Pan Józef Fiut jak zwykle sprawnie poprowadził konkurencję strzelecką w której swoich sił próbowali młodsi i nieco starsi w kategoriach: chłopcy, dziewczynki, kobiety, mężczyźni oraz pary małżeńskie.

A o nasz dobry humor i wspaniałą zabawę zadbali młodzi muzycy z Szkółki Muzykowania z Małej Wsi oraz Kapela Strojni. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę do zobaczenia za rok!

PROTOKÓŁ