Obserwacje nocnego nieba - foto relacja

Pomimo niesprzyjającej aury wiele osób zdecydowało się  znaleźć czas i odwiedzić w środowy wieczór (tj. 14.10.2020r.) ASTRO CENTRUM. Bo właśnie tam na placu obok obserwatorium i pomieszczeniach garażu odbywały się obserwacje i  prezentacje sprzętu oraz wykłady dotyczące prowadzenia nocnych obserwacji. Można było zobaczyć różne rodzaje teleskopów, lunet i lornetek i dowiedzieć się jak samemu dokonywać obserwacji nieba. Każda osoba która uczestniczyła w spotkaniu dostawała pakiet zdjęć wydrukowanych w formie kartek pocztowych. Wszystkie te zdjęcia zostały wykonane przez nasze obserwatorium w Chełmcu. Ze względu na to że w październiku wieczory są chłodne organizator GOK w Chełmcu zadbał również o ciepłe napoje i ciepły poczęstunek dla uczestników obserwacji.

Obserwacje były realizowane w ramach projektu " Niebo nad nami" - Doposażenie obserwatorium astronomicznego i organizacja zajęć oraz obserwacji nocnego nieba.

Celem projektu jest rozwój turystyki, kultury i rekreacji na obszarze LGD Korona Sądecka bazującej na lokalnych potencjałach poprzez doposażenie obserwatorium astronomicznego i organizację zajęć oraz obserwacji nocnego nieba.