Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

IV Przegląd Młodych Muzyków Instrumentalistów

W dniu 15 listopada w ASTRO CENTRUM  odbył się IV Gminny Konkursu Młodych Muzyków Instrumentalistów grających na wszystkich instrumentach oraz keyboardach pod patronatem Wójta Gminy Chełmiec.

Czytaj więcej

"Misja Voyager poza krańce Układu Słonecznego"

Już w sobotę 16 listopada zapraszamy do obserwatorium w ASTRO CENTRUM na kolejne spotkanie z cyklu tematycznych sobót. Dokładnie 39 lat temu 12 listopada 1980 r sonda Voyager 1 zbliżyła się na najmniejszą odległość do Saturna.

Czytaj więcej

Jubileusz 25-lecia RZPiT Piątkowioki

W dniu 9 listopada 2019r. w Małopolskim Centrum Kultury Sokół odbył się Jubileuszowy Koncert z okazji 25-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Piatkowioki. We wspaniałym widowisku w reżyserii Małgorzaty Łukasik-Kogut, którego motywem przewodnim była chusta lachowska zaprezentowały się  wszystkie grupy wiekowe Zespołu.

Czytaj więcej

11 listopada w ASTRO CENTRUM - tranzyt Merkurego

Już w poniedziałek 11 Listopada wyjątkowe wydarzenie jakim jest tranzyt Merkurego. Od 13.35 będzie można zobaczyć Merkurego na tle tarczy słonecznej. Nie można zaobserwować tego zjawiska gołym okiem, dlatego zapraszamy na to wydarzenie do Astrocentrum Chełmiec. Nie przegap, następna szansa dopiero w 2032 roku.

Czytaj więcej

Gromada otwarta Messier 45 w gwiazdozbiorze Byka.

Kolejne zdjęcie z naszego obserwatorium. Tym razem symbol jesiennego nieba, gromada otwarta Messier 45 w gwiazdozbiorze Byka.  Plejady to młoda gromada oddalona od nas ok 444 lat świetlnych a jej wiek oceniany jest na ok 100 tyś lat. Najjaśniejsze gwiazdy to mityczne siostry:  Taygeta, Maja, Asterope, Sterope II, Merope, Plejone, Alkione, Atlas, Celaeno i Elektra.

Czytaj więcej

XXVII Bieg Legionisty w Marcinkowicach!

Po raz dwudziesty siódmy 25 października 2019r. padło tradycyjne start rozpoczynające Bieg Legionisty, bo już właśnie od tylu lat odbywa się nieprzerwanie ta impreza biegowa. Co roku uczniowie z szkół podstawowych oraz liceów z terenu Gminy Chełmiec, ale nie tylko, rywalizują ze sobą na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej