RZPiT Piątkowioki jednym z laureatów konkursu Batalie Lachowsko - Góralskie

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że RZPiT Piątkowioki działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Chełmcu został laureatem konkursu Batalie Lachowsko - Góralskie i otrzymał nagrodę w kwocie 1 204 zł brutto. Jak czytamy na stronie organizatora konkursu: Konkurs organizowany jest po raz drugi przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" ma przede wszystkim za zadanie pokazać pozytywną stronę folkloru. W atmosferze zdrowej rywalizacji z udziałem Lachów i Górali zespoły mogą zaprezentować kunszt, finezję i pomysłowość tak charakterystyczną dla regionu południowej Małopolski.

W tym roku konkurs został zorganizowany w formie on-line udział w konkursie polega na sfilmowaniu wykonania przez poszczególnych członków zespołów regionalnych dziewięciu konkurencji. A są to:

• Rzut kapeluszem do celu,
  • Skrobanie zimnioka na czas,
  • „Moja nuta - Twoja nuta” – żartobliwe przyśpiewki na temat Lachów oraz Górali,
  • Cichy taniec regionalny,
  • Głośny taniec regionalny,
  • Wiersz o regionie,
  • Gawęda na ludowo,
  • „Z przysiadem”,
  • Boże Narodzenie na ludowo.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się filmikami konkursowymi jakie RZPiT Piątkowioki przesłał na konkurs a które zamieszczamy poniżej.