Poznaliśmy już tegorocznych laureatów nagród w dziedzinie Kultury i Sportu.

W dniu 7 listopada w ASTRO CENTRUM w Chełmcu na wniosek Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu, Turystyki i Opieki Społecznej  zostały rozdane nagrody Wójta Gminy Chełmiec  za działalność społeczną w zakresie kultury i sportu w Gminie Chełmiec. Jest to co rocznie przyznawana nagroda dla osób które swoimi działaniami i bezinteresownością angażowały się w życie społeczne mieszkańców gminy Chełmiec lub reprezentowały ją po za jej granicami. Nagrody oraz listy gratulacyjne wręczał Wójt Bernard Stawiarski wraz z  Przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu Andrzejem Tyrklem, obecni byli również Radni Gminy Chełmiec Elżbieta Horowska, Sylwester Zaryczny, Marek Poręba oraz Koordynator Sportu w Gminie Chełmiec Dariusz Ruchała.. W bieżącym roku nagrody otrzymali:

• Albina Paszka za działalność społeczną na rzecz lokalnej społeczności  oraz propagowanie kultury poprzez swoją twórczość i bogaty dorobek artystyczny. Zgłoszona do nagrody przez Radnego Gminy Chełmiec Wojciecha Skrzypca.

• Paweł Nieć za działalność na rzecz propagowania i naukę muzyki dzieci i młodzieży z terenu Gminy Chełmiec. Zgłoszony do nagrody przez Andrzeja Tyrkla oraz Sołtysa Małej Wsi Zygmunta Plewę oraz rodziców dzieci ze Szkółki Muzykowania w Małej Wsi.

• Jan Bielak  za działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz ogromny wkład i zaangażowanie w pracę Stowarzyszenia Klub Seniora Pogodna Jesień w Librantowej. Zgłoszony do nagrody przez Radnego Gminy Chełmiec Marka Porębę.

• Antonina Sowa za działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz ogromny wkład i zaangażowanie w pracę Stowarzyszenia Klub Seniora Pogodna Jesień w Librantowej. Zgłoszona do nagrody przez Radnego Gminy Chełmiec Marka Porębę.

• Halina Sambak za działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz ogromny wkład i zaangażowanie w szerzenie kultury lachowskiej na terenie Gminy Chełmiec i poza nią. Zgłoszona do nagrody przez Zofię Smajdor Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Gospodyń "Konwalia" w Małej Wsi .

• Koło Gospodyń Wiejskich im. Marii Sopaty w Rdziostowie za działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz ogromny wkład i zaangażowanie w szerzenie kultury lachowskiej na terenie Gminy Chełmiec i poza nią. Zgłoszone do nagrody przez przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rdziostowie Urszulę Łabuda.

• Grażyna Pajor za ogromny wkład i zaangażowanie w szerzenie kultury lachowskiej wśród mieszkańców Gminy Chełmiec poprzez naukę tańca i śpiewu oraz opiekę nad Zespołem Regionalnym Niskowioki. Zgłoszona do nagrody przez Prezesa OSP Niskowa Jana Smolenia.

• Małgorzata Surowiak za dotychczasowe osiągnięcia i podejmowanie działań w dziedzinie kultury oraz ogromne zaangażowanie w jej promowanie, a także na rzecz działalności wolontariatu w w wielu aspektach życia społecznego. Zgłoszona do nagrody przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świniarsku Pawła Łabudę.

• Orkiestra Dęta z Marcinkowic z okazji Jubileuszu 30 – lecia działalności orkiestry oraz propagowanie wśród młodych ludzi zamiłowania do muzyki na terenie Gminy Chełmiec. Zgłoszona do nagrody przez Radną Gminy Chełmiec Elżbietę Horoską.

• Sabina Zaryczny za ogromny wkład i zaangażowanie w szerzenie kultury lachowskiej wśród najmłodszych mieszkańców Gminy Chełmiec poprzez naukę tańca i śpiewu w  Zespole Regionalnym Niskowioki. Zgłoszona do nagrody przez Radnego Gminy Chełmiec Sylwestra Zarycznego.

• Olaf Michalik za szczególne osiągnięcia w konkursach recytatorskich i plastycznych na szczeblu gminnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zgłoszony do nagrody przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątkowej Agatę Łukacz.

• Andrzej Sołtys za działalność społeczną na rzecz lokalnej społeczności oraz zaangażowanie w działalność klubu sportowego i organizację spotkań integracyjnych dla mieszkańców wsi Dąbrowa.Zgłoszony do nagrody przez Sołtysa Wsi Dąbrowa Krzysztofa Sowińskiego.

• Ludowy Klub Sportowy „Zamczysko” z okazji 70 -lecia działalności Klubu i propagowanie zdrowego trybu życia i ducha sportu wśród lokalnej społeczności oraz zdobyte osiągnięcia sportowe. Zgłoszony do nagrody przez Radną Gminy Chełmiec Elżbietę Horoską.

• Karol Pierzchała za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, reprezentując nasz region w rozgrywkach piłki siatkowej.  Zgłoszony do nagrody przez Krzysztofa Pierzchałę Sędziego MZPS Nauczyciela wychowania fizycznego w ZS w Marcinkowicach.

• Barbara Witecka za zaangażowanie w propagowanie sportu i świadomości zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży. Zgłoszona do nagrody przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świniarsku Pawła Łabudę.