Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko – promocja Sądecczyzny na międzynarodowym festiwalu w Bułgarii

W dn. 5-10 lipca br. dzieci, młodzież oraz opiekunowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "ŚWINIARSKO" brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest, będącym jednym z największych festiwali w Europie, w znanym bułgarskim kurorcie "Złote Piaski" nad Morzem Czarnym. W festiwalu tym brały udział zespoły folklorystyczne, orkiestry, chóry, oraz zespoły taneczne i wokalne.

W tym roku koncert miał miejsce w Sali Kongresowej w Warnie, gdzie dwie grupy wiekowe zaprezentowały tradycyjne tańce Lachów Sądeckich podbijając serca międzynarodowej widowni. Zachwycając się pięknem Bułgarii zespół odwiedził min. najstarsze miasto Nesseber, które oczarowało wszystkich swoim urokiem.

To była wspaniała okazja do międzynarodowej integracji, gdyż w tym czasie w festiwalu w sumie wzięło udział ponad 400 tancerzy, śpiewaków czy też muzyków.  Jak twierdzą sami uczestnicy festiwalu - to był  tydzień pełen muzyczno-tanecznej uczty wypełnionej uśmiechem.

Niezapomniane wrażenia i wymiana doświadczeń, poznanie kultury innych narodów, nawiązanie nowych znajomości oraz integracja grupy to wartości nie do przecenienia jakie przyniósł ten wyjazd członkom zespołu ze Świniarska.

Wyjazd Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Świniarsko był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu, Stowarzyszenia Razem dla Kultury.

"Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego".