Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko. Promocja Sądecczyzny na międzynarodowym festiwalu w Paralii - Grecja

"Festival Days In Greece" 22-26 czerwca 2023r., Paralia Grecja,
organizator MIOFF - Multicultural International Organization Of Festivals.

RZPiT Świniarsko w tych dniach tańcem i śpiewem reprezentował naszą Ziemię Sądecką w Grecji. W tych dniach był jedyną grupą z Polski, przez co, jak relacjonują uczestnicy - „Czuliśmy się jeszcze bardziej zmotywowani do godnego reprezentowania naszego regionu i kraju”.

Grupa ze Świniarska w czasie wolnym korzystała z uroków plażowania, zabawy w parku wodnym, jak i ze wspaniałą panią przewodniczką poznawali kulturę i sztukę Grecji.

To była wspaniała okazja do międzynarodowej integracji. Jak twierdzą sami uczestnicy festiwalu - to były dni pełne muzyczno-tanecznej uczty wypełnionej uśmiechem.

Niezapomniane wrażenia i wymiana doświadczeń, poznanie kultury innych narodów, nawiązanie nowych znajomości oraz integracja grupy to wartości nie do przecenienia jakie przyniósł ten wyjazd członkom zespołu ze Świniarska.

Wyjazd Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Świniarsko
był możliwy dzięki wsparciu finansowemu
Powiatu Nowosądeckiego
oraz Patronatu Honorowego Marka Kwiatkowskiego Starosty Nowosądeckiego
Wsparcia w przygotowaniu wyjazdu udzielili również
Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu, Stowarzyszenie Razem dla Kultury.
"Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego".