Relacja z Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich w Chełmcu

W dniu 9 lipca 2023r. w słoneczną  niedzielę, na placu pod ASTRO CENTRUM w Chełmcu, odbył się XVII Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich gminy Chełmiec.

Panie i panowie z gminnych KGW, w ramach zmagań konkursowych prezentowały się w scenkach:

• Stowarzyszenie KGW Marcinkowice: „U SZEWCA W CHOŁPIE”
  • KGW Krasne Potockie:  „SKUBANIE PIERZA"
  • KGW Paszyn:  „NASKIE ZIMOWE WIECORY”
  • KGW Klęczany:  „IMIENINY U GOSPODORZA”

Zwycięzcą tegorocznego przeglądu zostało KGW z Klęczan wygrywając tym samym nagrodę w kwocie 1 200,00 zł oraz nagrodę rzeczową, przyznano dwa drugie miejsca, a zajęły je KGW Paszyn i Stowarzyszenie KGW Marcinkowice, zdobywając nagrodę finansową w kwocie po 900,00 zł każde KGW, a trzecie miejsce zajęły Panie z KGW w Krasnem Potockiem wygrywając nagrodę w kwocie 800,00zł.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w poniżej zamieszczonym protokole.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Razem dla Kultury za dofinansowanie degustacji na stoiskach KGW w ramach zadania publicznego.  Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Razem dla Kultury,  jest współfinansowane z środków Urzędu Gminy Chełmiec w ramach realizacji zadania publicznego pn. " Kulturalnie i Tradycyjnie" promocja regionu poprzez organizację stoisk z poczęstunkiem podczas imprez kulturalnych, w ramach pożytku publicznego Gminy Chełmiec.

PROTOKÓŁ