Spotkanie autorskie z Piotrem Droździkiem w bibliotece w Chełmcu.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmcu, 19 maja odbyło się spotkanie autorskie z nieszablonowym sądeckim artystą fotografem Piotrem Droździkiem. Autor opowiadał o swoim ostatnim albumie „33-300 Nowy Sącz – dobry adres”, który stanowi w całości o mieście, w którym na co dzień żyje i pracuje 33 autorów esejów, które okraszone są pięknymi trzystoma zdjęciami autorstwa Piotra Droździka. Nie tylko ten album został przedstawiony podczas spotkania, bo autor odsłonił przed zebranymi również kulisy powstawania albumu "Bolesław Barbacki". Pasja fotografowania Piotra Droździka równa się z ogromną wiedzą w wielu strefach życia, a opowieści z tym związane i "zarażanie" słuchaczy swoim entuzjazmem wręcz wciągnęło ich w tajemniczy świat artysty, a każde z jego zdjęć to opowiedziana "okiem" mistrza oddzielna historia.

Po spotkaniu można było spróbować wspaniałych wypieków, przygotowanych przez panią Halinę Stawiarską z Klęczan, według tradycyjnych lachowskich przepisów. Dziękujemy pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmcu za pomoc w organizowaniu  i udostępnienie miejsca na przeprowadzenie spotkania. Jest ono częścią projektu pn. "Kulturalnie i tradycyjnie" promocja regionu poprzez organizację stoisk z poczęstunkiem podczas imprez kulturalnych,  realizowanego przez Stowarzyszenie Razem Dla Kultury z Klęczan.

Projekt ten jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Chełmiec.