Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: Klęczany 1, 33-394 Klęczany
Biuro: ul. Papieska 2,33-395 Chełmiec,

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

XII Przegląd Dorobku Kulinarnego i Kulturalnego Kół Gospodyń Wiejskich w Małej Wsi

Tradycyjnie już od kilku lat zakończenie wakacji w Gminie Chełmiec kojarzy się z Przeglądem Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich. W dniu 03 września 2017r. w Małej Wsi  gospodynie z gminy Chełmiec stanęły w szranki gotowe do  zaprezentowania tego, co w naszej kulturze najwspanialsze w konkursach  artystyczno – kulinarnych. Zaangażowanie pań z KGW, ich pomysłowość i aktywność w czasie imprezy dowodzi tego, że organizowanie tego typu imprez ma głęboki sens zarówno dla integracji społeczności lokalnej, jak i dla podtrzymywania i pielęgnowania tradycji kulinarnych naszego regionu.

Koła rywalizowały ze sobą w kategoriach:

 • program artystyczny w którym:
  • I miejsce zajęły koła: KGW Marcinkowice i Stowarzyszenie Koło Gospodyń na rzecz wspierania rozwoju wsi Marcinkowice,
  • II miejsce: KGW Krasne Potockie oraz KGW Klęczany,
  • III miejsce: Stowarzyszenie Gospodyń "Konwalia" w Małej Wsi
 • konkurs potraw regionalnych w którym
  • I miejsce zajęły koła: Stowarzyszenie Gospodyń "Konwalia" w Małej Wsi, KGW Marcinkowice
  • II miejsce KGW Krasne Potockie, KGW Klęczany, Stowarzyszenie Koło Gospodyń na rzecz wspierania rozwoju wsi Marcinkowice,
 • konkurs  rękodzieła artystycznego w którym:
  • I miejsce zajęły koła: Stowarzyszenie Koło Gospodyń na rzecz wspierania rozwoju wsi Marcinkowice, KGW Marcinkowice, Stowarzyszenie Gospodyń "Konwalia" w Małej Wsi
  • II miejsce KGW Krasne Potockie oraz KGW Klęczany,

Ponadto każde koło otrzymało nagrody rzeczowe oraz pieniężne które wręczał Radny Andrzej Tyrkiel i Dyrektor GOK w Chełmcu Barbara Barycz.

Zwycięzcom gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim gospodyniom i gospodarzom zaangażowanym w tegoroczny konkurs, za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie poszczególnych kategorii.

Dziękujemy też dzieciom i młodzieży z  Regionalnego  Zespołu Pieśni i Tańca „Świniarsko”, którzy nie tylko  skocznie zagrali i zatańczyli na naszej scenie ale również zaprezentowali nowe stroje zakupione w ramach zadania pn "Po sąsiedzku - Górale Łąccy - Krakowiacy zakup strojów regionalnych dla członków RZPiT Świniarsko" projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W ramach dofinansowania możliwym był zakup 6 kompletów strojów regionalnych Krakowskich damskich i męskich w skład którego wchodzi damski strój krakowski: wianek bluzka korale gorset spódnica fartuszek oraz strój krakowski męski: pas do stroju krakowskiego czapka z pawim piórem koszula kaftan spodnie z czerwonym paskiem.

Dziękujemy również młodzieży z Szkółki Muzykowania z Małej Wsi za wspaniały występ oraz członkom z zespołu KRUCA BANDA, za wieczorne granie pod nogę a także wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji imprezy, tj.:

 • Ochotniczej Straży Pożarnej
 • Straży Gminnej w Chełmcu
 • ZGKiM w Chełmcu

Korzystając z tego, iż impreza organizowana była na obiekcie w Małej Wsi, zostały wręczone dyplomy, puchary oraz nagrody  w VI Edycji Turnieju Amatorskiego TENISA ZIEMNEGO.