Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Nie umilkły jeszcze echa małego sukcesu i wspaniałego występu zespołu w Lipnicy Murowanej , a już Dziecięcy Zespół Regionalny „MAŁA HELENKA” zaliczył następny sukces w III Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym „ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI” w Dąbrowie Górniczej.

W dniu 23.04.2010 mali tancerze i śpiewacy z zespołu, po wielogodzinnych próbach i ćwiczeniach wyruszyli do Zagłębia, aby promować i szerzyć folklor oraz kulturę lachowskiego regionu. Efektem i wynikiem końcowym było zajęcie III miejsca w kategorii zespołów dziecięcych na 29 zespołów biorących udział w przeglądzie. Jest to wielkie wyróżnienie i sukces, jaki dzieci wyśpiewały i wytańczyły, reprezentując nasz region chełmiecki i Sądecczyznę. Żywiołowy taniec i śpiew był mile oglądany i słuchany przez widownię licznie zgromadzoną w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Jurorzy też jak widać podzielili opinię widzów, dzięki czemu zostaliśmy zauważeni i ocenieni tak wysoko.

Wynik osiągnięty przez zespół jest efektem wzorowej współpracy i wspólnego zaangażowania w sprawę , której imię brzmi : „MAŁA HELENKA”, a więc Dyrektora Zespołu Szkół w Chełmcu – Pana Stanisława Mrzygłoda, pedagogów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Chełmcu oraz Kierownictwa i Rodziców dzieci zespołu. Jak widać otrzymane wytyczne i „błogosławieństwo” Pana Dyrektora przed wyjazdem, zaowocowały wynikiem jaki dzieci osiągnęły. I tak będziemy utrzymywać poprzeczkę, która z dnia na dzień zostaje podnoszona. Ale my się wyzwań nie boimy i przygotowujemy się dalej do następnych koncertów i występów w kraju i za granicą, dzięki pomocy i wspólnym działaniom przedstawicieli samorządu lokalnego i GOK w Chełmcu.