Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Świetlica Wiejska w Kurowie to działająca w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu. Mieści się ona w starej szkole, wyremontowanej i przystosowanej do potrzeb zajęć świetlicowych.

Dzieci i młodzież uczęszczający na świetlicę biorą udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych (malarstwo, bibułkarstwo, rzeźba). Wykonują także prace okolicznościowe tj.: kartki świąteczne, stroiki, bukiety.  Prowadzone są również zajęcia florystyczne oraz organizowane są wycieczki po pobliskiej okolicy. Uczestnicy tych zajęć dbają również o wystrój swojej świetlicy  ozdabiając ją w zależności od pory roku oraz aktualnych świąt.

 Świetlica w Kurowie wyposażona jest w zestawy komputerowe, projektor i ekran co umożliwia oglądanie różnego rodzaju prezentacji multimedialnych, filmów oraz bajek dla dzieci. Na zajęcia zapraszane są również osoby, które zapisały się w historię Kurowa . Była to min.: Pani Stanisława Raczek wieloletnia przewodnicząca KGW z Kurowa wspominająca pracę i  działalność swojego koła, Pani Małgorzata Cisoń , która od 7 lat bierze udział w konkursach na palmę wielkanocną i wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca czy to w konkursach parafialnych czy gminnych. Pani Małgorzata na swoich warsztatach prezentowała  technikę wykonywania kwiatów z bibuły, zdobienia jajek wielkanocnych i tworzenia pięknych aniołów z papierowych serwetek.

Świetlica w Kurowie służy nie tylko dzieciom i młodzież ale również pozostałym mieszkańcom Kurowa, którzy mogą  organizować zebrania wiejskie oraz spotkania integracyjne.Tych, którzy spedzają czas przed telewizorem,
nie mają sposobu na nudę
i chcą w ciekawy sposób wypełnić swój wolny czas
Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach świetlicowych!!!


Tygodniowy rozkład zajęć świetlicowych przedstawia się następująco:
 od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 17:00.