Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

VIII Przegląd Młodych Muzyków i Instrumentalistów

W dniu 21 maja w budynku ASTRO CENTRUM w Chełmcu odbył się VIII Przegląd Młodych Muzyków Instrumentalistów, w którym udział biorą uczniowie ze Szkółek Muzykowania prowadzonych przez GOK w Chełmcu.

Czytaj więcej

Sukces RZPiT "Piątkowioki"

Od dnia 26 do 27 kwietnia rozpoczęły się przesłuchania konkursowe dla zespołów śpiewaczych, tanecznych i kapel ludowych w ramach  14. Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego Zagłębie i Sąsiedzi. Naszą gminę godnie reprezentował Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Piątkowioki"

Czytaj więcej

Paszyn sztuka ludowa

Stowarzyszenie RAZEM DLA KULTURY z radością informuje, że właśnie wydało karnet kartek pocztowych pn. "Paszyn sztuka ludowa".  Karnet zawiera dziewięć kartek pocztowych z zdjęciami rzeźb Paszyńskich, autorem fotografii jest Piotr Droździk.

Czytaj więcej

34 rocznica wystrzelenia promu Discovery z Kosmicznym Teleskopem Hubble`a na pokładzie.

24 kwietnia astronomom, astrofizykom i pasjonatom astronomii kojarzy się niejednoznacznie, gdyż jest to rocznica wyniesienia na orbitę ziemską najbardziej przełomowego urządzenia astronomicznego jakim jest teleskop Hubble`a.

Czytaj więcej

Różowy Księżyc już 23 kwietnia!

Kwietniową pełnię księżyca nazywa się Różowym Księżycem, nazwa ta jest związana z floksami czyli z kwiatami kwitnącymi w Ameryce Północnej wczesną wiosną na różowo. W nocy z dnia 23 na 24 kwietnia około godziny 1:49 nastąpi tzw. maximum pełni, czyli księżyc będzie najbardziej widoczny.

Czytaj więcej

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2024r. biuro Gminnego Ośrodka Kultury i obserwatorium astronomiczne  będą nieczynne.

W tym dniu wszyscy pracownicy korzystają z urlopu wypoczynkowego, w związku z tym nie przewiduje się odpracowania tego dnia w innym dniu wolnym od pracy.

Czytaj więcej