Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Obserwatorium astronomiczne w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC

W kwietniu 2019r. rozpoczyna swoją działalność obserwatorium astronomiczne w Chełmcu. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i z przyjemnością informujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby jeszcze w kwietniu stworzyć możliwość do odwiedzenia naszego obserwatorium. W obecnej chwili trwają wytężone prace w celu przygotowania obserwatorium pod względem wyposażenia jak i przygotowania merytorycznych materiałów, aby w pełni zaprezentować Państwu kosmos i niebo nad nami. Obserwatorium będzie udostępniane  dla grup zorganizowanych oraz szkół w godzinach przedpołudniowych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. W ramach wizyty przewidziane będą autorskie prelekcje jak i prezentacje wykonywane z pomocą multimediów z możliwością wyboru z pośród kilku zakresów tematycznych. Zakresy te będą odpowiednio dobrane do wieku odwiedzających oraz poziomu wiedzy z zakresu astronomii. Osoby prywatne będą miały możliwość  odwiedzić obserwatorium w godzinach popołudniowych oraz w soboty po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji miejsc.  Po każdej prelekcji przewidziane jest zwiedzanie obserwatorium, pokazy teleskopów oraz w przypadku sprzyjającej pogody obserwacje słońca lub gwiazd.

Planujemy przeprowadzenie serii wykładów tematycznych oraz organizację nocnych obserwacji jak i udział w nocy naukowców, organizację licznych konferencji i wydarzeń w związku z  jubileuszami i ważnymi wydarzeniami w dziedzinie astronomii. 

Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia grup zorganizowanych (np. przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych) na miesiąc maj i dalsze miesiące. W związku z dużym zainteresowaniem seansami w obserwatorium zawiadamiamy, że część terminów majowych jest już zarezerwowana. Zapraszamy serdecznie do kontaktu w sprawie umówienia grupy zorganizowanej  pod numerem telefonu 18 443-33-73.