Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec
Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl
Stanisława Majda mieszkanka w Świniarska. Twórczością ludową zajmuje się od najmłodszych lat. Jej artystyczna przygoda rozpoczęła się w 1995 r. , kiedy to wykonała pierwszą palmę wielkanocną na parafialny konkurs i wykonane przez nią kwiaty zrobiły duże wrażenie na etnografach z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Tak też rozpoczęła się współpraca trwająca do dziś z Sądeckim Parkiem Etnograficznym, gdzie jako artystka ludowa, bierze udział w imprezach skansenowskich na stoiskach prezentując swoje wyroby bibułkarskie i szydełkowe. Po 1996 r. bierze czynny udział w życiu kulturalnym Gminy Chełmiec, współdziałając z GOK w Chełmcu.
Od 2002r. rozwinęła się współpraca pani Stanisławy z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. W 2007r. została przyjęta do Stowarzyszenia Lachów Sądeckich w Podegrodziu.
Pani Stanisława bierze aktywny udział w licznych pokazach, warsztatach, wystawach, konkursach oraz kiermaszach ludowych. Jej pasją jest tworzenie kwiatów bibułkowych. Używa do ich wyrobu krepiny, która sprawia, że końcowy efekt wyrobu do złudy przypomina prawdziwy kwiat.
Przykładowymi kompozycjami tradycyjnymi są: podłaźniczki, pająki bożonarodzeniowe, palmy wielkanocne, różdżki weselne, girlandy. W poszukiwaniu nowych wzorów tworzy również: kotyliony, bukieciki, kosze kwiatowe, drzewka szczęścia oraz same kwiaty : malwy, słoneczniki, róże i inne. Jej prace można zobaczyć w wielu miejscach z którymi współpracuje, jednakże najważniejszym wydarzeniem było wykonanie prezentu - girlandy z kwiatów bibułkowych /1,5 m/ dla dziecięcego zespołu PROMYCZKI z Nowego Sącza, który 4 listopada 2004 roku był z wizytą u Ojca Świętego Jana Pawła II.
Kolejną dziedziną twórczości, w której znajduje spełnienie jest koronkarstwo i haft krzyżykowy. Spod jej reki wychodzą serwety , obrusy, aniołki szydełkowe oraz obrazy i serwety haftowane z wzorów własnych haftem krzyżykowym.
Jej prace wraz z prezentacją mogli podziwiać mieszkańcy Lyonu we Francji, gdzie w 2005 r. przez 1,5 tygodnia uczestniczyła w pokazach polskiej twórczości ludowej. Ze swoimi pracami zawitała na Słowację, do Starej Lutowni /03.09.2000r./ gdzie wymieniała doświadczenie twórcze z tamtejszymi artystkami ludowymi.
W telewizji polskiej TV PULS w programie „Puls o poranku”/ 20.06.2008r./, w swoim domu pokazywała telewidzom tajniki bibułkarstwa , jak i również w TVP II /1999r./ brała udział w programie „Szlakiem Lachów”. Wiele razy na łamach prasy lokalnej /Dziennik Polski, Gazeta Krakowska/ prezentowana była jej osoba i twórczość.