Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Uroczyste wręczenie nagród w XXIX Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych

W dniu 5 kwietnia 2024r. w Astro Centrum w Chełmcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XXIX Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Nagrody oraz dyplomy wręczała dyrektor GOK Barbara Barycz.  

Czytaj więcej

Oficjalne rozdanie nagród w XXIX Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych gminy Chełmiec

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu serdecznie zaprasza na oficjalne rozdanie nagród w XXIX Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych, które odbędzie się w dniu 5 kwietnia (tj. piątek) 2024r. w budynku ASTRO CENTRUM w Chełmcu o godzinie 14:30. Wszystkich laureatów serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

Czytaj więcej

Najpiękniejsze palmy wielkanocne w gminie Chełmiec.

W Palmową Niedzielę na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy święcimy w kościołach "palmy". Zwyczaj święcenia palm znany jest od średniowiecza. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.

Czytaj więcej

Palma wielkanocna, wiosennie i świątecznie.

Jak co roku, gdy zbliżają się Święta Wielkanocne przed budynkiem Urzędu Gminy w Chełmcu została postawiona kilkumetrowa palma wielkanocna. Widok tego symbolu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest oznaką, że zbliża się niedziela palmowa.

Czytaj więcej

INDYWIDUALNE WEJŚCIE DO OBSERWATORIUM 21.03.2024r.

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 21.03.2024 r. o godzinie 15.00 istnieje możliwość indywidualnego wejścia  do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej