Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec

Tel.: 18 443 33 73
Email: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Rozstrzygnięcie XXVIII Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec - protokół komisji

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Konkursu za wieloletnie już podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych z obrzędowością wielkanocną gminy Chełmiec. W tegorocznym konkursie wzięło udział ok. 300 mieszkańców gminy Chełmiec, którzy zgłosili do konkursu 180 palm.

Czytaj więcej

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Czytaj więcej

Palma Wielkanocna - Wiekanoc coraz bliżej

Tradycyjnie przed chełmieckim magistratem stanęła palma, wielobarwny symbol świąt wielkanocnych. Ponad dwunastometrowa palma wielkanocna wykonana jest przez panią Stanisławę Majdę, twórczynię ludową ze Świniarska. Poniżej w artykule pare słów o symbolice palmy. Zapraszamy do galerii zdjęć gdzie można obejżeć "chełmiecką palmę".

Czytaj więcej

Program Jarmarku Wielkanocnego 2023r.

To już w ten weekend!!! Zapraszamy do Galerii Trzy Korony na Wielki Jarmark Wielkanocny. Jak co roku czeka na Was mnóstwo pokazów, warsztatów i występów, będą też degustacje. Poniżej znajduje się plan z wyszczególnionymi warsztatami, pokazami i występami. Klikając w ten link --->>> https://jarmark.chelmiec.pl/mapa możecie sprawdzić gdzie jest rozmieszczony dany wystawca. A jest w czym wybierać bo jest ponad 70 wystawców. Serdecznie zapraszamy!!!

Program jarmarku

Czytaj więcej

Wielki Jarmark Wielkanocny 2023

Serdecznie zapraszamy na Wielki Jarmark Wielkanocny w Galerii Trzy Korony. Przypominamy 24 -25 marca 2023r. Galeria Trzy Korony. W programie Jarmarku: robienie kwiatów z bibuły do palm, arcydzieła z gliny degustacje potraw i występy Zespołów Regionalnych.

Czytaj więcej

Informacja dot. funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej

Poniższa informacja Dyrektora GOK w Chełmcu  zostaje opublikowana oraz podana do wiadomości pracownikom GOK w Chełmcu w nawiązaniu do ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, która nakłada na instytucje kultury obowiązek zaoszczędzenia 10% energii w grudniu 2022 (liczonej ze średniej 2018-2019) i 10% w roku 2023 (do roku 2022).

Czytaj więcej