Barwny i wzruszający Jubileusz 15-lecia RZPiT Świniarsko

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Świniarsko” ma już 15 lat. To wspaniała wizytówka naszej gminy i sądeckiego folkloru. Jubileuszowy koncert, który odbył się w dniu 11 czerwca br. przygotowali członkowie i przyjaciele zespołu - był niezwykły! Zdolne dzieci i młodzież, wnieśli na scenę wiele radości i energii, aby przedstawić wspaniałe widowisko. Po skończonym koncercie jubileuszowym, przyszła kolej na podziękowania i gratulacje oraz nagrody.

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Dyrektorem PMDK w Starym Sączu, Krzysztofem Szewczykiem przekazali dla zespołu płytę "matkę", którą zespół nagrał w ramach Sądeckiej Fonoteki. Starosta przekazał również promesę na kwotę 2000,00 zł na potrzeby zespołu oraz nagrodził Marzenę Pasiut opiekuna zespołu i Zbigniewa Mordarskiego założyciela RZPiT„Świniarsko”, nagrodami finansowymi.

Wicedyrektor MCK Sokół w Nowym Sączu Piotr Gąsienica, przekazał życzenia i gratulacje, podkreślając piękno folkloru góralskiego i sądeckiego, jaki zaprezentował zespół w swoim programie jubileuszowym.

Obecni na jubileuszu radni w imieniu Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego, przekazali czek opiewający na kwotę 2000,00 zł dla zespołu oraz słodki poczęstunek dla najmłodszej grupy.

W imieniu Komisji Kultury i Oświaty Gminy Chełmiec, Radni: Anna Stepaniak i Andrzej Tyrkiel nagrodzili za całokształt pracy na rzecz dbania o rozwój kultury na terenie naszej gminy, obecnie pracujących w zespole instruktorów: Marzenę Pasiut, Patrycję Wojtarowicz, Krzysztofa Gródka i Jonasza Olesiaka.

Dyrektor GOK w Chełmcu Barbara Barycz, wręczając listy gratulacyjne wraz z gadżetami, podziękowała wszystkim pracującym obecnie instruktorom, za ich wkład w naukę i rozwój oraz regionalne wychowanie dzieci i młodzieży oraz pani Danucie Gajewskiej, za społeczną pracę i ogromne zaangażowanie w działalność RZPiT "Świniarsko".

Wzruszających chwil było wiele więcej, a to za sprawą godanych winszowań, które wygłosił Radny Rafał Kasieczka oraz barwnych delegacji z zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.

Rodzice i młodzież z zespołu podziękowali za naukę i opiekę instruktorom, a dla wszystkich przybyłych gości poczęstunek przygotowali Państwo Lucyna i Andrzej Burnagiel oraz pod nogę zagrali zdolni, młodzi muzycy z zespołu "Wczorajsi".