Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu serdecznie zaprasza młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym ,,Zakładki do książki, inspirowane wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i Cypriana Kamila Norwida"

Konkurs wpisuje się w obchody ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Roku Wybitnych Polaków:

Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – 100 rocznica urodzin, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów.

Tadeusza Różewicza – 100 rocznica urodzin, polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty, głęboko związany z losem pokolenia wojennego

Cypriana Kamila Norwida – 200 rocznica urodzin, poety, dramatopisarza, prozaika i myśliciela, a także artysty sztuk pięknych.

Uczestnicy konkursu maja za zadanie wykonać komplet 3 zakładek do książek, inspirowanych wybranym wierszem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i Cypriana Kamila Norwida.

Wykonane prace zostaną przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmcu, gdzie zostaną zaprezentowane na wystawie, a potem będą nagrodą dla najwytrwalszych czytelników tejże biblioteki.

Szczegóły procedury konkursowej oraz zasady uczestnictwa określają treści zawarte w regulaminie konkursu oraz w dostępnych do pobrania załącznikach. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie pracy konkursowej wraz z dołączonymi, czytelnie wypełnionymi formularzami.

Informacje na temat konkursu do pobrania znajdują się w załącznikach.

Termin nadsyłania prac : do 23 sierpnia 2021r.

Serdecznie zachęcamy do czytania poezji, prozy oraz do wzięcia udziału w konkursie!