III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka - eliminacje lokalne

Trwa I etap eliminacji III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Uczestnicy konkursowych zmagań będą walczyć o nagrody pieniężne oraz występ podczas Koncertu Galowego w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie.

Organizatorem przesłuchań na szczeblu lokalnym, które odbędą się w Nowym Sączu 17 stycznia 2023 roku jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Harmonogram wydarzenia przewiduje trzy etapy. Przesłuchania pierwszej części Konkursu zostaną przeprowadzone w blisko pięćdziesięciu ośrodkach lokalnych. Kandydaci mają obowiązek przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze” z podanej listy piosenek. Na zmagania drugiego etapu zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostaną zaproszeni do wyznaczonych ośrodków makroregionalnych. Trzeci i zarazem ostatni etap, odbędzie się w Karolinie, siedzibie „Mazowsza” w Otrębusach pod Warszawą.

Konkurs od początku miał na celu rozśpiewanie całej Polski, dlatego uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz 26+ lat.

Zapisy do pierwszego etapu Konkursu ruszyły 14 października 2022 roku. Laureatów poznamy w październiku 2023 roku, podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie.

Regulamin i szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie: mazowsze.waw.pl