Lunar Codex - muzeum na księżycu - KONKURS

W ramach projektu Lunar Codex wymyślonego przez  Kanadyjczyka o nazwisku Samuel Peralta dzieła 30 tysięcy artystów z całego świata trafia na księżyc. Jest to "list do przyszłych pokoleń" jak określa to przedsięwzięcie sam pomysłodawca. Celem tej inicjatywy jest opowiedzenie historii ludzkości poprzez sztukę. Klikając na link https://www.lunarcodex.com/gallery-a można zapoznać się z galerią prac jakie w formie zdigitalizowanej zapisane na małych płytkach polecą w kosmos. Start dzieł sztuki a mianowicie pierwszej części jest zaplanowany jeszcze w tym roku. Na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX znajdą się prace rzeźbiarzy, sztuka uliczna i tatuaże oraz prace kobie.

Wyobraź sobie, że jako artysta zostałeś poproszony o stworzenie jednej pracy plastycznej, która ma dołączyć do projektu Lunar Codex. Pamiętaj, że te prace mają opowiadać historię współczesną poprzez sztukę. Zaciekawiony? To zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Po pierwsze zapoznaj się z regulaminem a następnie zacznij pracę, po trzecie zgłoś pracę w terminie!!!

Szczegóły konkursu w poniższym regulaminie.