Nagrody w Konkursie Palm Wielkanocnych gminy Chełmiec rozdane!

Finał XXVII Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych gminy Chełmiec odbył się w Astro Centrum Chełmiec, w dniu 25 kwietnia 2022 roku. Nagrody laureatom konkursu wręczył wójt gminy Bernard Stawiarski. Szeroki zasięg konkursu (12 wsi), duża liczba przedstawionych palm, dobry poziom wykonania, wysoka wartość artystyczna oraz zgodność z tradycją regionu, to walory, które pozwalają zaliczyć chełmecką imprezę do największych i najciekawszych przeglądów Polski południowej.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Konkurs zorganizował: Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu przy merytorycznym wsparciu MCK Sokół w Nowym Sączu. Do Konkursu zgłoszono 88 palm, wykonanych przez ponad 120 mieszkańców gminy, w poszczególnych parafiach:

• - Chełmiec – 12
  • - Paszyn – 15
  • - Piątkowa – 2
  • - Klęczany – 2
  • - Krasne Potockie – 7
  • - Wielopole – 4
  • - Trzetrzewina – 10
  • - Biczyce Dolne - 3
  • - Świniarsko – 11
  • - Chomranice – 1
  • - Marcinkowice – 10
  • - Rdziostów- 11

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu gratuluje Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu.