Nagrody Wójta Gminy Chełmiec w dziedzinie kultury i sportu

W dniu 25 listopada br. podczas sesji Rady Gminy zostały wręczone nagrody za aktywną działalność kulturalną i sportową z terenu gminy Chełmiec. Dyplomy uznania wręczał wójt Bernard Stawiarski oraz Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu w Gminie Chełmiec Andrzej Tyrkiel. Należy podkreślić, że są to nagrody finansowe.

W dziedzinie kultury nagrody otrzymali:

Zofia Baran – zgłoszona przez Sołtys Wsi Wielopole panią Grażynę Borkowską.

Otrzymuje nagrodę za pracę społeczną i zaangażowanie na rzecz promowania działalności i rozwijanie talentów w dziedzinie twórczości artystycznej wśród młodszych i starszych mieszkańców miejscowości Wielopole.

Dariusz Bielak – zgłoszony przez radnego, pana Marka Porębę.

Otrzymuje nagrodę za pracę społeczną i zaangażowanie na rzecz prowadzenia działań związanych z działalnością  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Librantowa jak i współorganizowanie życia kulturalnego mieszkańców wsi Librantowa.

Zofia Bieniek – zgłoszona przez  Radnego Gminy Chełmiec pana Marka Porębę

Nagroda za pracę społeczną i zaangażowanie na rzecz rozwoju wsi Librantowa jak i współorganizację życia kulturalnego mieszkańców Librantowej.

Hubert Fałowski – zgłoszony do nagrody przez radnego, pana Wiesława Szołdrowskiego.

Nagroda za całokształt pracy na rzecz zachowania tradycji i obyczajów mieszkańców Ziemi Chełmieckiej, a w szczególności za pracę z dziećmi i młodzieżą nad kształceniem ich kultury muzycznej.

Edyta Jurczak–Błaszczyk zgłoszona przez  dyrektor Szkoły Podstawowej w Rdziostowie,  panią Urszulę Łabuda.

Nagroda za pracę i zaangażowanie na rzecz promowania działań edukacyjnych z dziedziny regionalizmu skierowanych do lokalnych społeczności oraz działania mające na celu „wychowywanie młodego pokolenia”  w kulturze „Naszych Ojców” poprzez organizowanie i propagowanie konkursów regionalnych.

Alina Machowska – zgłoszona do nagrody przez radnego, pana Andrzeja Tyrkla.

Nagroda za całokształt pracy na rzecz zachowania tradycji i obyczajów mieszkańców Ziemi Chełmieckiej, a w szczególności za pracę z dziećmi z Zespole Regionalnym Niskowioki oraz pracę z zespołem na rzecz promocji gminy Chełmiec poprzez udział w konkursach i przeglądach.

Urszula Sikora – zgłoszona przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu Barbarę Barycz.

Zostaje nagrodzona za całokształt pracy w zawodzie bibliotekarza i ponad 20 letnią pracę na stanowisku Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej, a także za wspieranie systemu edukacji poprzez rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy Chełmiec.

Izabela Tomczak – zgłoszona przez radną, panią Iwonę Kantor.

Nagroda za pracę na rzecz promowania działań i rozwijanie talentów w dziedzinie twórczości wśród młodego pokolenia – mieszkańców wsi Klimkówka.

Patrycja Wojtarowicz – zgłoszona przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu Barbarę Barycz oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko.

Nagroda za wkład pracy w upowszechnianie kultury wśród mieszkańców gminy Chełmiec prowadzenie działań w dziedzinie twórczości ludowej i propagowanie tradycji i obyczajów lachowskich po za gminą Chełmiec.

Koło Gospodyń Wiejskich w Chomranicach - zgłoszone przez radnego, pana Rafała Kasieczkę.

Nagroda za pracę i zaangażowanie na rzecz promowania działań skierowanych do lokalnej społeczności oraz działań mające na celu wychowywanie młodego pokolenia w kulturze regionalnej „Naszych Ojców” jak i promowanie naszej gminy na konkursach i imprezach regionalnych.

W dziedzinie sportu nagrody otrzymali:

Damian Konstanty – zgłoszony przez samego siebie. Czołowy zawodnik kolarstwa górskiego specjalizujący się w odmianach Downhill, Enduro, oraz Pumptrack. W każdej kategorii wielokrotnie stawał na podium na Polskiej arenie oraz zawodach międzynarodowych reprezentując przy tym gminę Chełmiec. m.in.:

• Mistrz Polski Pumptrack 2022 kategoria Elita  V-ce Mistrz Polski Pumptrack 2021 kat. Elita
  • V-ce Mistrz Polski Enduro 2021kat.Elita
  • V-ce Mistrz Polski Downhill 2020 kat. Elita
  • 1 miejsce Klasyfikacja Generalna Hard Downhill League 2021 kat. Elita
  • Zwycięzca Klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Downhillu 2017 oraz 2019r.
  • Zwycięzca zawodów Pucharu Polski JoyRide Fest Kluszkowce Downhill 2017,2019,2020,2021 kat.Elita
  • 1 miejsce JoyRide Kluszkowce zjazd bez łańcucha kat.Elita
  • 2 miejsce Puchar Polski DH Czarna Góra 2020 kat. Elita

Bogdan Oleksy – zgłoszony przez radnego, pana Wojciecha Skrzypca.

Prezes Klubu Amator Paszyn, nagrodzony za społeczną działalność na rzecz klubu, troskę o obiekt sportowy oraz promowanie aktywności sportowej w Gminie Chełmiec.

Adrian Zygmunt –zgłoszony przez rodziców.

Swoją przygodę ze sportem, jakim jest piłka nożna zaczął jako pięciolatek. Ma na swoim koncie liczne sukcesy grupowe jak i indywidualne. Wraz z zespołem reprezentuje Klub nie tylko w okolicznych, ale również prestiżowych, międzynarodowych turniejach takich jak:

• Turniej API Zakopane
  • Cutline Szalowa
  • Hutnik Cup
  • Kolejarz CUP
  • Turniej Sokolika w Starym Sączu
  • Turniej Smoka w Krakowie
  • Termalica CUP
  • PROFBUD CUP U-11

Anna Bodziony – zgłoszona przez radnego, pana Sylwestra Zarycznego oraz trenera Mariana Gonciarza.

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w półmaratonie i biegach przełajowych, godnie reprezentując Gminę Chełmiec.

Do ostatnich sukcesów zawodniczki nalezą między innymi:

• 1miejsce na Europejskich Igrzyskach Federacji Virtus
  • 1 miejsce na Mistrzostwach Świata Federacji VIRTUS w półmaratonie w Porto