Palma wielkanocna, wiosennie i świątecznie.

Jak co roku, gdy zbliżają się Święta Wielkanocne przed budynkiem Urzędu Gminy w Chełmcu została postawiona kilkumetrowa palma wielkanocna. Widok tego symbolu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest oznaką, że zbliża się niedziela palmowa. Autorką tej 12 metrowej palmy jest twórczyni ludowa ze Świniarska pani Stanisława Majda, która jest autorytetem w kwestii wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych. Palma przy budynku urzędu, niestety nie może być zaliczana do tradycyjnych, ze względu na to iż do jej budowy wykorzystano nowoczesne materiały z powodu  warunków pogodowych oraz bezpośredniej bliskości z ruchliwym skrzyżowaniem.

Korzystając z okazji przypominamy o ogłoszonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

XXIX Przeglądzie Palm Wielkanocnych w Gminie Chełmiec i zachęcamy do udziału w nim.