Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu

Adres: Pl. Rynek 1, 33-395 Chełmiec

tel.: +48 18 443 33 73
tel.kom.: +48 695 987 412
e-mail: gok@chelmiec.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:
bip
Urząd Gminy Chełmiec:

bip
www.chelmiec.pl

Promocja publikacji o charakterze historycznym pn. „Ziemia Sądecka .Boguszowa, Januszowa, Librantowa – od średniowiecza do współczesności”, która odbyła się w dniu 13.10.2011r. w Zespole Szkół w Piątkowej.

Młodzież szkolna z klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami brała udział w spotkaniu z panem Adamem Śliwą, emerytowanym nauczycielem polonistą – autorem książki pt. „Ziemia Sądecka .Boguszowa, Januszowa, Librantowa – od średniowiecza do współczesności”, którego celem głównym była promocja i  upowszechnienie w/w publikacji prezentującej bogatą historię tych wsi, opartą na materiałach źródłowych od końca XIII w., udokumentowanych wydarzeń jakie miały miejsce w opisywanym w tych czasach i historii wiejskich rodów zamieszkujących te tereny w okresie od średniowiecza do współczesności.

Autor książki jest osobą o wielkiej pasji historycznej, mającym w swoim dorobku pisarskim kilka podobnych publikacji z terenu Sądecczyzny. Zgromadzona młodzież wysłuchała prelekcji pana Adama Śliwy, który opowiadał o zbieraniu materiałów źródłowych do publikacji, przytoczył z tekstu parę ciekawostek i zachęcił uczniów do wyjścia w teren i poznania opisywanych przez Niego miejsc.

W trakcie prelekcji uczestnikom zostały rozdane publikacje książkowe i wszyscy chętni mogli otrzymać dedykację od autora.

Za możliwość przeprowadzenia spotkania serdecznie dziękujemy panu Sławomirowi Stanek – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Piątkowej.

 

Wydawnictwo powstało dzięki realizowanej pomocy na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 - 2013