Regionalny Zespół Pieśni i Tańca “Świniarsko” w Rimini

W maju Zespół Piesni i Tańca “Świniarsko” reprezentował naszą gminę występując na Międzynarodowym Festiwalu w Rimini we Włoszech. Piękny korowód wzdłuż promenady o zachodzie słońca, doprowadził grupę, aż do samej sceny, gdzie zaprezentowała się obok takich krajów, jak: Słowenia, Serbia, Ukraina i Czechy. Tancerze z grupy dziecięcej wykonali suite tanców lachowskich, między innymi: walczyki, poleczki, szewca, szarpoka i polkę cientą.

Nie zabrakło również odpoczynku, zwiedzania i zabawy na plaży. Cała grupa miała okazję zwiedzić niedalekie San Marino. Stare miasto i urzekające wąskie uliczki doprowadziły ich do Katedry św. Antoniego. Labiryntami miasteczka doszli również na trzy wzgórza z fortecami. Kolejnego dnia wyruszyli spacerem do starego miasta Rimini. Zwiedzili plac targowy, katedry i stary ratusz miejski. Pogoda sprzyjała im cały wyjazd, dlatego po powrocie ze zwiedzania nie mogło zabraknąć plażowania.

I tak po 5 dniach wrócili do Świniarska, aby nadal pracować i przygotowywać się do kolejnych występów.

Wyjazd był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

PATRONAT HONOROWY:

TADEUSZ ZAREMBA – STAROSTA NOWOSĄDECKI”

Zadanie zrealizowano w ramach konkursu

Kulturalne SĄDECKIE” – Edycja 2024

przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego”

oraz ze środków finansowych Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu.