XXXII Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Chełmiec'2023

Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych z terenu gminy Chełmiec do udziału w XXXII Przeglądzie Grup Kolędniczych Gminy Chełmiec"Przebierańcy w Klęczanach".  Celem konkursu jest:

1.Kultywowanie ludowej tradycji kolędowania i jej upowszechnianie w środowisku dzieci i młodzieży.
2. Ukazanie zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych jako ważnego elementu tradycyjnej kultury ludowej.
3. Wyłonienie najlepszych artystycznie i merytorycznie dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych grup kolędniczych.

Uczestnicy przeglądu konkurować będą w trzech kategoriach: dziecięcej (7 - 13 lat), młodzieżowej (14 - 17 lat) i dorosłej (powyżej 18 lat). Komisja Artystyczna może zgłosić zwycięzców na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych"Sądeckie Kolędowanie"w Mystkowie lub na Pastuszkowe Kolędowanie w Podegrodziu..

Termin składania zgłoszeń na przegląd upływa z dniem 9 stycznia 2023r. do godz. 15:00, a odbędzie się tradycyjnie w Domu Kultury w Klęczanach w dniu 13 stycznia 2023r.

Wszystkie szczegóły i karty zgłoszeń zamieszczone zostały poniżej w regulaminie: