XXXIII Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Chełmiec

W dniu 8 stycznia w ASTRO CENTRUM w Chełmcu o godzinie 10:00 odbył się XXXIII Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Chełmiec. Do konkursu zostały zgłoszone trzy zespoły kolędnicze:

• grupy dziecięce "Małe Szczodroki" z Piątkowej opiekun grupy Pani Małgorzata Łukasik Kogut oraz "Kolędnicy z Gwiazdą" z Piątkowej opiekun grupy Pan Jarosław Sarecki.
  • grupa dorosła  "Z gwiazdą" z Marcinkowic opiekun Mariusz Adamek.

Występy kolędników oceniała komisja w składzie:

Jadwiga Adamczyk  - muzyk, MCK "Sokół" w Nowym Sączu

Elżbieta Fraczek -  etnolog, MCK "Sokół" w Nowym Sączu

Benedykt Kafel -  etnograf

Wójt Bernard Stawiarski gratulował wszystkim uczestnikom i wręczał pamiątkowe dyplomy. Na przeglądzie obecni byli Radni Gminy Anna Stepaniak, Elżbieta Horowska oraz Przewodniczący Komisji Kultury Gminy Chełmiec Andrzej Tyrkiel.

Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria dziecięca:

Dwa równorzędne I miejsca i nagrody finansowe w kwocie po 600 zł otrzymują   "Małe Szczodroki" z Piątkowej oraz "Kolędnicy z Gwiazdą" z Piątkowej

Kategoria dorosłych:

I miejsca nie przyznano,

II miejsce i nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł otrzymała grupa kolędnicza "Z gwiazdą" z Marcinkowic.

Na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych "Sądeckie Kolędowanie" w Mystkowie zostały zakwalifikowane wszystkie występujące grupy.

Serdecznie dziękujemy za udział w Przeglądzie i zapraszamy serdecznie za rok!