XXVII Konkurs Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec - Wyniki

Do tegorocznego konkursu palm wielkanocnych zgłoszono 88 palm wykonanych przez ponad 120 mieszkańców z 12 wsi z terenu gminy Chełmiec. Komisja przy ocenie palm, kierowała się kryteriami określonymi Regulaminem Konkursu. O przyznanym miejscu decydowało głównie użycie do wykonania palmy zgodnych z tradycją materiałów: odpowiedniego rodzaju drzewa (laskowego, wierzbowego), tradycyjnych roślin (bukszpanu, mirtu, trawy trzcinowej), użycie gałązek wierzbiny, tzw. „bazi”, a także estetyczne wykonanie zdobienia z bibuły lub krepiny. Istotne było również wykończenie dolnej części palmy wielkanocnej (najlepiej wiklinowe niczym nieowinięte, związane jedynie wikliną, sznurkiem konopnym lub rzemieniem). Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy po odbiór palm do ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC w środę 20.04.2022r. w godzinach 12.00 do 15.00  lub podczas finału konkursu, który odbędzie się w dniu 25.04.2022r. o godz. 14:30 w ASTRO CENTRUM w Chełmcu.

UWAGA!

Informacja dla uczestników XXVII Konkursu Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec. Organizator informuje, iż nagrody finansowe oraz rzeczowe nieodebrane podczas rozdania nagród będzie można odebrać w:

Gminnym Ośrodku Kultury w Chełmcu

biuro – ul. Papieska 2, pokój 24

codziennie w godz. od 8.00 do 15.00.

od 26 kwietnia 2022r. do 28 kwietnia 2022r.

tel 18 443 33 73

Jednocześnie prosimy dorosłych uczestników przeglądu oraz rodziców niepełnoletnich wykonawców palm o przygotowanie numerów dowodów osobistych w celu zamieszczenia tych danych na liście potwierdzającej odbiór nagród. Jeśli nagrodę ma odebrać osoba upoważniona, ma posiadać pisemne upoważnienie.

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursu Palm Wielkanocnych 2022r. - Wyniki

Druk upoważnienia